Перейти к публикации
RIDDICK

Вислови видатних художників

Рекомендованные сообщения

Тепер хочуть все описати й пояснити. Якби можна було описати й пояснити картину, малярство не було б мистецтвом.

Огюст Ренуар

 

Не розумію поняття поступу в малярстві… В малярстві немає ніякого поступу, ані в ідеях, ні в техніці.

Огюст Ренуар

 

Хочу встановити право відважуватися на все.

Поль Гоген

 

Замість витрачати сили на справи і турботи завтрашнього дня, я зосередив усі свої сили на дні сьогодняшньому, як борець, котрий рухається тільки під час боротьби. Коли я лягаю спати, я кажу собі: от і ще один день програно, можливо, завтра я помру.

Поль Гоген

 

Щоб збагнути щось нове, треба повернутися до витоків.

Поль Гоген

 

Я ніколи не терпів теорій. Єдиною моєю заслугою є безпосереднє малювання з натури.

Клод Моне

 

У житті, як і в мистецтві, я можу дати собі раду без Господа Бога. Але я не можу існувати … без чогось більшого від мене, чогось, що наповнює ціле моє життя, – без творчої сили…

Вінсент Ван Гог

 

Я не вигадую творчість, навпаки, вважаю її довершеної, потрібно лише відкрити її, видобути з природи.

Вінсент Ван Гог

 

Нема ніякої ради на те, що ніхто не купує мої картини. Але настане час, коли люди зрозуміють, що вони коштують більше, ніж фарби, якими намальовані.

Вінсент Ван Гог

 

…життя без кохання я вважаю гріховним і аморальним станом.

Вінсент Ван Гог

 

Саме щирість надає картинам характер, який робить їх схожими на протест, тоді як художник намагався лише виразити свої відчуття.

Едуард Мане

 

Показувати свої роботи – питання життя для художника. Буває, що після декількох переглядів люди звикають до того, що їх дивувало і навіть, якщо хочете, шокувало.

Едуард Мане

 

Малюнок це не те, що бачить сам художник, а те, що, на його думку, мають бачити всі інші.

Едгар Дега

 

Основу будь-якої художньої творчості складає пластичне відчуття.

Едгар Дега

 

Хорошого смаку немає! Красиві речі творяться несвідомо.

Едгар Дега

 

Те, що я роблю, є наслідком лише роздумів і вивчення великих майстрів.

Едгар Дега

 

Я хотів би бути прославленим і водночас невідомим.

Едгар Дега

 

Я малюю так, як бачу, як відчуваю… а відчуваю я дуже сильно. Інші теж відчувають і бачать, але не зважуються це втілити. Я ж одважуюсь. Мені стає сміливості висловлювати свої погляди.

Поль Сезанн

 

Я – лише бідний художник, і пензель це засіб для вираження, яке небо вклало мені до рук.

Поль Сезанн

 

Оскільки переживання – основа мого мистецтва, я впевнений, що не підлягаю вивченню.

Поль Сезанн

 

Я добре готуюся до роботи; цілком хибно думати, що мистецтво це легка справа.

Анрі Тулуз-Лотрек

 

Я б'юся з нещасним аркушем паперу, який не зробив мені нічого поганого і на якому, запевняю вас, у мене не виходить нічого хорошого.

Анрі Тулуз-Лотрек

 

Робота – чудесний регулятор психічного і фізичного здоров'я. Коли я віддаюсь роботі, то забуваю про будь-яке горе, біль і зневіру.

Каміль Пісарро

 

Щасливим є той, хто може розгледіти красу у звичайнісіньких речах, там де інші нічого не бачать! Все – прекрасне, досить лише вміти придивитися.

Каміль Пісарро

 

Картини художника розкажуть про нього набагато більше, ніж могли би написати біографи.

Каміль Пісарро

 

Працюй, шукай і ні на що не звертай уваги: все інше прийде саме. Але тобі потрібне терпіння, щоб все випробувати, й сила, щоб усе пережити.

Каміль Пісарро

 

З природи можна видобути всі матеріали, кольори і форми живопису, так само, як з клавіатури інструмента – всі ноти музики.

Джеймс Макнейл Вістлер

 

Правда художника лише в тому, щоб малювати відповідно до власних уявлень.

Джеймс Макнейл Вістлер

 

Робота вважається вдалою тільки тоді, коли в ній не помітні сліди важкої праці.

Джеймс Макнейл Вістлер

 

Справа не в тому, щоб змальовувати життя, а в тому, щоб оживити малярство.

Пьєр Боннар

 

Через комбінацію ліній і кольорів, приводом для використання якої може стати будь-яка взята з життя чи природи тема, я намагаюся досягти справжньої поліфонії і тонкої гармонії, властивих симфонічному твору – в повному розумінні цього слова.

Моріс Дені

 

Малярство це тиша, сповнена пристрасті.

Гюстав Моро

 

Я – той, хто обертає дійсність у казку, а тому повинен уміти розпалювати той священний вогонь, який є, по суті, результатом роздумів і переживань цілого мого життя.

Гюстав Моро

 

Красу створюють не так змальовувані речі, як сама потреба їх представлення, і потреба ця надає сил під час роботи.

Жан-Франсуа Мілле

 

Людина не повинна починати кар'єру художника, доки не відчує в собі пристрасний потяг до природи.

Каміль Коро

 

Ні в чому не можна дозволяти собі бути нерішучим.

Каміль Коро

 

Краса в мистецтві – це правда, поєднана із враженням, одержаним від споглядання природи. (…) Дійсність – частина мистецтва, почуття – частина дійсності.

Каміль Коро

 

Я хотів би розмалювати стіни усіх в'язниць і показати цим нещасним заблудним людям село, яким його бачу я. Певен, що принісши їм своє чисте голубе небо, я відвернув би їх від поганих учинків.

Каміль Коро

 

Цінна та дивовижна дія сонця наділяє всяку річ внутрішньою силою.

Ежен Делакруа

 

Нове – це добре забуте старе, можна навіть сказати – найстаріше.

Ежен Делакруа

 

Все, що опирається генію, нервує його, розпалюючи творчі амбіції, які, врешті решт, долають усі перепони й народжують справжні шедеври.

Теодор Жеріко

 

На світі є багато місць, вартих бути увічненими на полотні.

Джон Констебл

 

Немає некрасивих речей; за все життя я не бачив нічого, що можна було б так назвати…

Джон Констебл

 

Творення картини – це не тільки поетичний, але й науково-дослідний процес; за допомогою самої лиш уяви неможливо створити те, що здатне витримати порівняння з дійсністю.

Джон Констебл

 

Пейзажист, який на своїх полотнах не приділяє належної уваги зображенню неба, втрачає найважливіший елемент композиції … Небо – це джерело світла в природі, й воно править усим.

Джон Констебл

 

Я ніколи не буду популярним художником, оскільки не пишу портретів навіть найповажніших панів.

Джон Констебл

 

Мистецтво збагачується за рахунок природи.

Вільям Тьорнер

 

Хто має хист і жадає творити, той ніколи не зможе дивитися на речі поверхово.

Вільям Тьорнер

 

Художник має право виражати свої почуття. Мої почуття ніколи не зможуть бути направлені проти природи, вони завжди будуть із нею у злагоді.

Каспар Давид Фрідрих

 

Однаково старанно працюючи як з великими формами, так і з найдрібнішими, не поділяй їх на маленьке і велике, а бери до уваги тільки важливе й неважливе.

Каспар Давид Фрідрих

 

Ми, художники, слухаємо очима, а говоримо руками.

Аннібале Каррачі

 

Я не вірю, що хтось зможе бути суворішим суддею для мене, ніж я сам. Чим більше я розвиваюся, тим більшим тираном щодо себе стаю.

Жан Огюст Доменік Енгр

 

Наслідуючи ідеї інших, ми відкриваємо себе.

Жан Огюст Доменік Енгр

 

Я не дуже добре говорю й пишу, особливо якщо мені треба сказати щось про себе чи свої роботи. Тому, якщо хтось захоче дізнатися про мене як про художника та особистість, він має уважніше вдивитися в мої картини і спробувати через них зрозуміти мене і мої думки.

Густав Клімт

 

Ми користуємося фарбами, а пишемо серцем.

Жан Батист Сімеон Шарден

 

Треба привчити око дивитися на живу натуру: скільки ж є таких, хто ніколи її не бачив і, головне, не хоче бачити! (…) Талант не народжується миттєво.

Жан Батист Сімеон Шарден

 

Найбільше я не бажаю, щоб мене з кимось порівнювали – навіть якщо це буде вельми гідна такого порівняння людина.

Пітер Пауль Рубенс

 

Наш слабкий розум не може досягти цілковитої досконалості в усіх науках, мистецтвах, істині й мудрості. Це не означає, однак, що мудрість нам взагалі недоступна. Якби ми схотіли вигострити навчанням наш розум і вправувалися в цьому, ми могли б, йдучи певним шляхом, вчитися досягати, пізнавати й наближатися до деякої істини.

Альбрехт Дюрер

 

Існує три різновиди людей: ті, що бачать, ті, що бачать коли їм показують, та ті, що нічого не бачать.

Леонардо да Вінчі

 

Щире кохання виявляється в нещасті. Як вогник, воно тим яскравіше світить, чим темніше нічна імла.

Леонардо да Вінчі

 

Поете, чи можуть твої слова дорівнятися тому, що здатен передати художник?

Леонардо да Вінчі

 

Скільки картин зберегло образ божественної краси, тоді як час або смерть за короткий час зруйнувало її природний зразок, і достойнішим виявився твір художника, ніж природи, його навчительки!

Леонардо да Вінчі

 

Тепер усього треба добиватися приступом. Не знаю, до вподоби їм це, чи ні, але я зробив те, що хотів.

Ян Матейко

 

Мистецтво щосили старається ілюзіонувати душу, будити її від дрібниць буденщини величними образами.

Михайло Врубель

 

Я твердо вирішив зовсім відсторонити від свої творчості все, що її штучно неорганічно направляє.

Михайло Врубель

 

Будьте в мистецтві як діти – щирими й безпосередніми.

Олександр Мурашко

 

Дрібниці, деталі – не головне. Головне – розгледіти душу.

Олександр Мурашко

 

Великий талант, вносячи частину самого себе у свій твір, створює цим новий стиль.

Ілля Рєпін

 

Якби краса в усіх її образах хоча б на половину людства мала свій благодійний вплив, тоді б ми швидко наближалися до досконалості…

Тарас Шевченко

 

Моя картина – моя сцена, а фігури – мої актори, які через певні рухи повинні зобразити пантоміму.

Вільям Хогарт

 

Живописець має протягом цілого життя невтомно вивчати людську натуру і закони природи і вміти однаково легко відходити від дійсності і повертатися до неї – одним словом, треба бути трохи філософом.

Жак Луї Давид

 

Як не дивно, але саме колорит, що є найматеріальнішою категорією в малярстві, діє на почуття глядача перш за все.

Жак Луї Давид

 

В портретах не має значення, чи ми малюємо зліва направо, чи знизу вгору, чи ще якимсь чином, – головне: правильно оперувати світлом.

Жак Луї Давид

 

Щасливий, хто перед смертю може спокійно і задоволено згадати все своє життя.

Юбер Робер

 

Винуватицею успіху є амбіція, а способом його здійснення – щасливий випадок.

Джошуа Рейнолдс

 

Навіть коротесеньке есе, написане художником, сприяє більшому розвиткові теорії мистецтва, ніж тисячі грубих трактатів!

Джошуа Рейнолдс

 

В нашому мистецтві великою проблемою є відокремлення того, що має бути освітленим, від того, що має лишатися в тіні.

Джошуа Рейнолдс

 

Жест є інстинктивною, найприроднішою і найвиразнішою формою людської експресії.

Джошуа Рейнолдс

 

Не можна назвати плагіатом запозичення живописця, які він зумів використати так, що вони гармонійно вписалися в стилістику його картини і стали невіддільною її частиною…

Джошуа Рейнолдс

 

Душа художника, як дзеркало, має відображати в собі всю природу; освічений смак його вибере з неї прекрасне, а талант передасть у картині.

Карл Брюллов

 

Вже ніколи буде вчитися, коли настане час творити! Щодня зучайте руку бути слухняною. Робіть із олівцем те, що роблять справжні артисти зі смичком та голосом - тоді тільки можна зробитися художником.

Карл Брюллов

 

Пошуки в малярстві не мають ніякого значення. Важливі тільки знахідки… Ми всі знаємо, що мистецтво – не істина. Мистецтво – брехня, але ця брехня вчить нас осягати істину, принаймні ту істину, яку ми, люди, здатні збагнути.

Пабло Пікассо

 

Одне діло бачити, і зовсім інше – писати.

Пабло Пікассо

 

Мистецтво для мене це розуміння себе самого. Займаючись творчістю, я доходжу до сенсу свого життя і можу пояснити його іншим. І що більше я це роблю, то простішим видається мені людське життя в принципі.

Едвард Мунк

 

Я почув унутрішній голос, який шепнув мені: "Гей, чоловіче, не треба ні з ким воювати і щось доводити. Радій сонцю, як рослини, що наставляють листя під його промені. Люби людей, як тільки здатна любити людина. І коли настане твій час, ти досягнеш своєї мети і з легким серцем віддасися небу і будеш щасливим. "

Едвард Мунк

 

Поступові в мистецтві сприяє не так свобода, як її обмеження.

Жорж Брак

 

Треба пам'ятати, що картина – хай там що на ній намальоване: бойовий кінь, оголена жінка чи якась сценка – це, насамперед, пласка поверхня полотна, вкрита накладеними в певному порядку різнобарвними мазками фарби.

Моріс Дерен

 

Картина, яка не шокує, не вартує нічого.

Марсель Дюшан

 

Навіть плювок художника може бути мистецтвом.

Курт Швіттерс

 

Не будь у мене ворогів, я не став би тим, ким став. Але, слава богу, ворогів вистачало.

Сальвадор Далі

 

Якщо гратимеш роль генія – станеш ним.

Сальвадор Далі

 

Картина має приносити плоди. З неї має виникати світ. Не має значення, що ми бачимо на ній – квіти, людей чи коней, – головне, щоб вона відкривала світ чи щось живе.

Хуан Міро

 

В картині має бути можливість відкривати щось нове щоразу, коли дивишся на неї.

Хуан Міро

 

В тіні людини, що йде під сонцем, більше таємниці, ніж у всіх теперішніх, колишніх і майбутніх релігіях.

Джорджо де Кіріко

 

Малярство звільнене, але ніхто не знає, що робити з цією волею.

Френсіс Бекон

 

1) Кожен художник, яко творець, має виразити те, що йому властиве;

2) кожен художник, яко дитина своєї доби, має виразити те, що властиве цій добі;

3) кожен художник, яко служитель мистецтва, має давати те, що властиве мистецтвові взагалі.

Васілій Кандінський

 

всі цитати взято з сайту http://www.artmaidan.org.ua/art_gallery.php

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите в него для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас

×
×
  • Создать...

Важная информация

Чтобы сделать этот веб-сайт лучше, мы разместили cookies на вашем устройстве. Вы можете изменить свои настройки cookies, в противном случае мы будем считать, что вы согласны с этим. Условия использования